Ekibimizden

Enver Tanrıverdioğlu
Mersin Bölge Müdürü

Tiryaki’nin ana faaliyet alanı olan ticaret departmanında 6 yıldır çalışıyorum. Tiryaki’de en beğendiğim, tüm çalışanların hedef birliği içinde olması, ihtiyaç olduğunda yönetime kolay ulaşmak, problemleri ortak akıl ile çözme yaklaşımı ve en önemlisi alınan kararlarla ile ilgili fikir beyan edebilme özgürlüğü daha önce çalıştığım şirketlerde eksikliğini hissettiğim önemli kurum değerleriydi. Tiryaki’de yaptığınız işi sevmeye olanak tanıyan, huzurlu, yaratıcı zaman zamanda stresli iş ortamı sizi hep daha iyisini yapmaya teşvik ediyor.

Tiryaki çalışanlarına verdiği değer kadar müşteri memnuniyetine de değer veren bir şirket. Bazı durumlarda müşteri memnuniyeti için özel uygulamalar geliştiriyoruz. Ben, her zaman gelişen büyüyen bir sektörde çalışmayı hedeflediğim için, Tiryaki’nin sürekli ilerleme ve gelişen pazarlarda pazar payını artırma hırsı beni motive ediyor. Tiryaki’de çalışmak bana, yeni bir sektör, yeni bir hedef, yeni bir bölüm olan yem & yağlı tohumlar ticaretini öğrenme imkanı sağladı. Böylece, yağ sektöründe, maliyet oluşturma ve KPI ( Ana Performans Göstergeleri ) konularında kendimi geliştirme fırsatı buldum.

Tiryaki’nin yeni ve farklı pazarlara atılmaktaki cesur ve atılgan yaklaşımını çok beğeniyorum. Girdiği yeni pazarların ihtiyaçlarına uygun olarak yeni ürün gamı geliştirmede ve operasyonel süreçlerin uyumlandırılması konusunda hızlı karar alması ve sektörde oluşabilecek gelişmelere bağlı olarak yeni bölümlere, üretime ve ticarete yatırım yapması Tiryaki’nin en beğendiğim özelliklerindendir.

Tiryaki, hızlı büyüyen bir sektörde pazar payını artırmak için farkı uygulamalar geliştiren global bir tarım ticaret firması olma yönünde hızla gelişim gösteren bir şirkettir.

Çalışmaya başladıktan hemen sonra hissettiğiniz aidiyet işinizi gereklilikten öte istekle yapmanızı sağlıyor. Bu durum, hem kariyeriniz hem şirket çıkarları için daha faydalı işler çıkarmanıza olanak sağlıyor, kendinizi güvende hissediyorsunuz.

Tiryakili olmak demek, sadece bir işe sahip olmaktan öte bir aileye sahip olmak demektir.

Serkan Görgülü
Kuruyemiş Ticaret Direktörü

Ben yaklaşık 8 yıldır Tiryaki’de kıdemli tüccar olarak çalışıyorum. Tiryaki’den önce başka bir şirkette kısa bir süre çalıştım.

Tiryaki’de benim hissettiğim en önemli fark herkesin iş odaklı olması ve işini kendi işi gibi benimseyerek yapması. Yoğun çalışma temposuna rağmen amatör ruhunu kaybetmeden kurumsallaşmayı başarmış bir şirket Tiryaki.


Farklı bölümlerde ve pozisyonlarda görev yapan herkes bir işi başlangıcından bitişine kadar takip eder ve kendi alanı dışındaki konularda da sorumluluk alarak çalışır. Tiryaki’nin kurum olarak ortaya koyduğu değerler bizler tarafından da benimsenmiş ve kendi değerlerimiz ile örtüşen değerlerdir. Tiryaki gerçekten dürüst, saygılı, mütevazı, sorumlu, adil, paylaşımcı ve de çalışkanlığın sonuna kadar var olduğu bir şirkettir. Aslında bu değerlerin bir çoğu insanın zorunlu sahip olması gereken, olduğunda artı değil, ama olmadığında eksikliği fazlasıyla hissedilen özelliklerdir. Zaten bu değerlere sahip olmayanlar Tiryaki ailesine giremiyor, girse de başarılı olamıyor.

Tiryaki, her bir çalışanını ailenin bir üyesi olarak kabul ettiğinden, herkese işini huzurla yapacakları, rahat, konforlu ve sıcak bir ortam sunuyor. Burada çalışmak bana, tüccarlık, yurt dışı ve yönetim becerileri ile ilgili çok ciddi bir tecrübe, sabır, sosyal çevre, saygınlık kattı. Ayrıca, bundan sonraki kariyerim için de değerli bir referans olduğunu düşünüyorum.

Tiryakili olmak demek çalışkan, başarılı ve mütevazi olmak demektir.

Abdelaziz Messai
Organik Denetim ve Sertifikasyon Direktörü

2015 Haziran’dan beri Tiryaki şirketlerinden merkezi Romanya’da olan Lidya Organics’te Genel Müdür olarak görev yapıyorum. Tiryaki ortamı nasıl derseniz, saygı, güven, sadakat ve güçlü bir mizah duygusunun kombinasyonu diyebilirim. Tiryaki, çalışanların özgürce ve açık sözlü iletişim kurabildikleri şeffaf, fikirlerinin önemsendiği ve saygı duyulan, çalışanların kendisini ailenin bir parçası olarak hissettirecek, hem profesyonel hem de kişisel gelişime imkan sağlayan, sıcak ve rahat bir atmosfer yaratmayı iyi başarıyor. 

Tiryaki ile ilk görüşmemden itibaren, insanların çok samimi, açık sözlü, sıcak kanlı olduklarını ve insan ilişkilerine ne kadar çok önem verdiklerini fark ettim. Tiryaki’de insanlarla iyi ilişki kurmak ve saygı göstermek, işten önce geliyor. Bu iyi ilişkilerin temelinde, Tiryaki’nin önem verdiği samimiyet ve sadakat değerlerinin, şirket çalışanları tarafından özümsenmiş olması yatıyor. 

Ben rasyonel biriyim ve daha önceki işlerimde faydacı ortamlarda çalışıyordum. Duyguların ve değerlerin, iş hayatının bir parçası olabileceğini ve bazen de insanlarla çalışırken faydalı olabileceğini keşfetmek benim için zorlayıcı bir deneyim oldu. Daha önce çalıştığım şirketlerde görmediğim şekilde bu duygularla çalışan insanların daha çok çalıştığını ve ellerinden gelenin en iyisini yapmaya gayret ettiklerini gördüm.

Her ne kadar farklı bir ülkeden geliyor olsam da, burada kendimi evde hissettiren bir atmosfer var. Tiryaki’nin samimi ve içten insanlarını seviyorum. Özgürlük, dürüstlük, sadakat gibi evrensel değerler burada tanıştığım kültür ve toplum değerleri ile birleşince, aynı duyguları paylaşmaktan mutlu oldum. Tüm bunların üstünde, Türkiye tarım ürünleri ticareti konusunda önemli bir cazibe merkezi, dolayısı ile daha fazla fırsat ve tehdidi kendi profesyonel değerlendirme sürecimize entegre etmek zorundayız.


Ana Maria Lagar
Mali İşler Müdürü - Lidya Walnuts

Tiryaki'de Ekim 2015'ten beri Mali İşler Müdürü olarak görev yapıyorum. Tiryaki Genel Müdürlük binası lobisine ilk girdiğimde kendimi bir şirkete değilde sabki bir eve girmiş gibi hissettim. Tiryaki’de çalışmaya başladıktan sonra, her çalışanın büyük bir ailenin ferdi olduğunu fark ettim, bu yüzden Tiryaki kendinizi evinizde hissettiğiniz bir işyeridir. Bunun yanı sıra Tiryaki, sürekli gelişim içinde olan bir şirket olduğu için çalışanlarını daha iyi koşullarda bir hayat sürmeleri için sürekli değişime yönlendiren bir şirkettir.

Hayatta bazı değerler önemlidir, benim de önem verdiğim değerlerin, tam olarak Tiryaki değerleri ile örtüştüğünü söyleyebilirim: Dürüst, Saygılı ve Mütevazı, Sorumlu, Adil ve Çalışkan olmak. Bu değerlerin hem özel hayatta hem de iş hayatında önüme çıkacak engelleri aşmam konusunda bana yardımcı olacağına inanıyorum.

Tiryaki’de, iş ortamı, çalışma saatleri ve iş arkadaşlarım ile geliştirdiğim iyi ilişkiler ve en önemlisi her gün öğrendiğim yeni bilgiler sayesinde profesyonel iş ortamında çalışma tecrübem arttı.

Tiryaki'de en çok insan odaklı yaklaşıma hayranım. Tiryaki’de tanıştığım her çalışan, burada çalışıyor olmaktan ve uzun yıllar da çalışmaya devam etmekten dolayı çok mutlu. Bir çok şirkette durum bunun tersi olabiliyor, umarım Tiryaki bu özelliğini gelecekte de asla yitirmez.

Tiryaki demek her gün yeni bir zorluk demek ama bu asla negatif anlamda değil, benim için anlamı “beynimin sürekli aktif olduğu her gün yeni bir gün “ demektir.

Gönülden inanıyorum ki , yıllar sonra bile Tiryaki benim için yeni bilgiler ve deneyimlerle kendimi geliştirdiğim her zaman hatırlayacağım bir şirket olacaktır. Ayrıca Tiryaki’de tanıştığım ve sevdiğim, büyümeme ve yeni şeyler öğrenmeme yardımcı olan çalışma arkadaşlarımı da çok takdir ediyorum.

 

Doğan Erol
Finansal Kontrol Müdürü

Tiryaki’den  önce beş yıl bir finansal denetleme şirketi olan Deloitte’de çalıştım. Şunu açıkca söyleyebilirim ki, her ikisi de çok dinamik şirketler, ancak Tiryaki hızı bir  değişim içinde olduğu için çok  daha dinamik bir şirket. Burada ortam çok daha samimi ve insan ilişkilerine dayalı ancak profesyonel bir şekilde yapılıyor.

Tiryaki, kurumsal bir aile şirketi, fakat diğer aile şirketlerinden, çalışanlarını merkezine koyması ve onların fikirlerine değer vermesi noktasında ayrılıyor. Burada kararlar merkezi bir yönetim komitesi tarafından çalışanların da fikirlerinin alındığı bir ortamda alınıyor.  Fikirlere değer veriliyor, yöneticilerle rahat iletişim kurulabiliyor, daha samimi ilişkiler var.

Tiryaki’de çok fazla süreçsel değişimler yaşanıyor, özellikle benim işimle ilgili şirket birleşmeleri, yeni şirket satın alımları bunların ulusal ve uluslararası finans süreçlerine entegrasyonu çok fazla değişimin olduğu, statükonun olmadığı bir şirket olması sizin kendinizi daha hızlı bir şekilde geliştirmenize zemin sağlıyor. Burada her gün yeni birşeyler öğreniyorsunuz, çok çalışıp çok yoruluyorum ama genç yaşımda geleceğime çok büyük yatırım yaptığım için eve mutlu gidiyorum.

Tiryaki’de her gün yeni bir gün, bir önceki gün yaptığınız işi tekrarlamadığınız, her an farklı bir konu ile karşılaşıp ona uygun strateji geliştirmek zorunda kaldığınız ve ister istemez her yeni günde yeni bir şeyler öğrendiğiniz sürekli gelişim gösterdiğiniz bir yer burası. Burada, insanı merkeze alan adil bir çalışma ortamı var, fikirlerinize değer veriliyor, çok çalışanın fark edildiği, emeğine saygı duyulduğu  ve maddi manevi olarak tatmin edildiği bir şirket, Tiryaki.

Tiryaki’nin değerleri arasında yer alan çalışkan olmak, adil olmak, sorumluluk sahibi olmak, dürüstlük benim için en önemli değerler ve bu değerlerin şirket içinde en üst kademeden an alta en iyi şekilde uygulandığını düşünüyorum.